Michał Szewczyk

Michał Szewczyk

  • Wspólnik
  • Adwokat
+48 601 211 683
Specjalizacje: 
  • Prawo rynku motoryzacyjnego
  • Procesowe prawo cywilne
  • Prawo karne
  • Prawo łowieckie

PRAWO RYNKU MOTORYZACYJNEGO

Specjalizuje się w prawie rynku motoryzacyjnego, w szczególności w relacjach prawnych i biznesowych pomiędzy Dealerami a Importerami oraz Generalnymi Przedstawicielami koncernów motoryzacyjnych. Posiada doświadczenie w zakresie prawa umów dystrybucyjnych, a także przepisów GVO regulujących europejski rynek motoryzacyjny. Reprezentuje spółki dealerskie w sporach prawnych z Importerami i Generalnymi Przedstawicielami koncernów motoryzacyjnych. Obsługuje spółki działające w branży motoryzacyjnej, świadcząc stałą pomoc prawną m. in. w zakresie spraw gwarancyjnych, ubezpieczeniowych, windykacyjnych oraz związanych z bieżącym funkcjonowaniem tych podmiotów.

PROCESOWE PRAWO CYWILNE

Posiada bogate doświadczenie w zakresie reprezentowania klientów w sporach sądowych w zakresie prawa cywilnego, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony wierzycieli w razie niewypłacalności dłużników (tzw. skargi pauliańskie).

PRAWO KARNE

Posiada wieloletnią praktykę w sprawach karnych specjalizując się w reprezentowaniu podmiotów gospodarczych, które zostały pokrzywdzone w wyniku działania nieuczciwych kontrahentów. Ponadto specjalizuje się w procesach karnych dotyczących wypadków komunikacyjnych, w tym przede wszystkim drogowych. Reprezentuje przedsiębiorców w postępowaniach karnych w zakresie Kodeksu Karnego Skarbowego.

PRAWO ŁOWIECKIE

Z racji realizowania swojej pasji, zajmuje się prawem łowieckim, reprezentując zarówno Koła łowieckie jak też Członków Polskiego Związku Łowieckiego w sprawach dotyczących gospodarki łowieckiej, wykonywania polowania oraz pozwolenia na broń do celów łowieckich.