Marek Sikona

Marek Sikona

  • Adwokat
+ 48 515 033 724
Specjalizacje: 
  • Kontrakty handlowe
  • Prawo i procedura cywilna; spory gospodarcze
  • prawo handlowe

Członek Izby Adwokackiej w Warszawie, wpisany na listę adwokatów w 2013 roku. Specjalizuje się w obszarze prawa kontraktów, rozwiązywaniu sporów gospodarczych oraz prawie handlowym.

Posiada wieloletnie doświadczenie w kompleksowym doradztwie na rzecz podmiotów profesjonalnych, obejmującym w szczególności prawo kontraktów, prawo handlowe, prawo nieruchomości oraz prawo pracy. Wspierał wielu przedsiębiorców z branży IT w zakresie przygotowywania i negocjowania umów na dostawę oraz wdrożenie oprogramowania, jak również kontraktów service-level agreement (SLA). W powyższym zakresie udzielał wsparcia na każdym etapie procesu negocjacyjnego, jak również wykonywania umowy. Dodatkowo jego doświadczenie obejmuje doradztwo na rzecz podmiotów z sektora przemysłowego oraz handlowego.

Uczestniczył w procesach inwestycyjnych dotyczących projektów research and development w sektorze przemysłowym i nowych technologii. W powyższym zakresie doradzał m.in. w zakresie opracowania struktury oraz dokumentacji transakcji.

Ponadto posiada doświadczenie w reprezentacji przedsiębiorców przed sądami, w szczególności pracodawców w sporach z zakresu prawa pracy.